Kamienie na szaniec test wiedzy

Pobierz

Test Pan Tadeusz - Adam Mickiewicz 6.. 1) Na kanwie czyich wspomnień Aleksander Kamiński oparł "Kamienie na szaniec"?. Rozwiąż test ».. został uwięziony na Pawiaku do wiosny 1944 a potem nie ma informacji o nim trafił do Oświęcimia został skatowany w alei Szucha został rozstrzelany : 13.Test z lektury "Kamienie na szaniec" (Aleksander Kamiński).. wg Agatajudkowiak.. Wojsko Polskie.. Polska Walcząca.. Odpowiedz poprawna: b) - czytaj wyjasnienie.Aleksander Kamiński, "Kamienie na szaniec" - test z lektury na poziomie trudnym.. Rozwiąż test ».. Sprawdź, czy znasz tę lekturę na tyle, aby rozwiązać ten test!. Test Mały Książę - Antoine de Saint Exupéry 3. c) portret pokolenia urodzonego około 1920 roku.. Test Konrad Wallenrod - Adam Mickiewicz 1. przygotuj się na test z lektury "Kamienie na szaniec" A. Kamińskiego.. Sprawdź, ile pamiętasz z "Kamieni na szaniec".. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.Kamienie na szaniec to: a) opowieść o kształtowaniu się nowych cech charakteru.. Siedziba gestapo, czyli niemieckiej policji politycznej, słynącej z bezlitosnego traktowania więźniów, wprowadzenia metod terroru.. Jakiego przedmiotu uczył Zeus?. Test wiedzy z lektury pt."Kamienie na szaniec" DRAFT.. Wzorowany na sprawdzianie, który sama pisałam w szkole.Test wiedzy z lektury - "Kamienie na szaniec".. Test zawiera 34 pytań..

Kamienie na szaniec Test.

Kto jest autorem książki pt. "Kamienie na szaniec"?. wg Zakrzewska.. 16 Obserwuj autora.. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. Test składa się z 12 pytań.. Co się stało ze Stanisławem Bytnarem?. W teście wiedzy zwyciężyli Anna Garbat z Jaworzni oraz Kacper Postawa z Piekoszowa.Kamienie na szaniec - test szczegółowy.. Zapraszamy!. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Czy dobrze zapamiętałeś perypetie Rudego, Alka i Zośki?. Rozwiąż test!Klasa 7 Klasa 8 do egzaminu Polski lektury.. d) opowieść o przemianach wewnętrznych towarzyszących dojrzewaniu.. Co oznacza ten symbol?. test dodany 15 lat temu przez agata5.Autorem "Kamieni na szaniec" jest: Adam Mickiewicz Juliusz Słowacki Aleksander Kamiński Henryk Sienkiewicz : 12.. Sprawdź czy znasz podstawowe informacje o lekturze Kamienie na szaniec Aleksandra Kamińskiego.W tym quizie sprawdzisz swoją wiedzę na temat książki ,,Kamienie na Szaniec" Aleksandra KamińskiegoMasz niedługo sprawdzian ze znajomości lektury "Kamienie Na Szaniec"?. Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. Jak nazywał się zespół harcerski, do którego należeli Alek i Rudy?. Zaznacz, aby zobaczyć wynik.. Test wiedzy z lektury pt."Kamienie na szaniec .Test wiadomości z lektury Kamienie na szaniec.. Rozwiąż nasz test wiedzy z lektury i przekonaj się, czy dobrze zapamiętałeś losy Alka, Rudego i Zośki.1) "Alek" to pseudonim: a) Tadeusza Zawadzkiego b) Jana Bytnara c) Aleksandra Dawidowskiego d) Jana Rodowicza 2) Konspiracyjna organizacja harcerska miała kryptonim: a) Szare Oddziały b) Szare Grupy c) Szare Drużyny d) Szare Szeregi 3) "Kamienie na szaniec" mają cechy: a) legendy b) mitu c) harcerskiej gawędy d) opowiadania 4) Nazwa drużyny .Kamienie na szaniec - Test..

Kamienie na szaniec Odkryj karty.

Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. a) Tadeusza Zawadzkiego b) Aleksego Dawidowskiego c) Jana Bytnara d) Leszka Domańskiego 2) Czas wydarzeń utworu "Kamienie na szaniec": a) 1939 b) lata c) lata 3) Miejsce akcji utworu: a) Kraków b) Gdańsk c) Gdynia d) .Super!. Część 1.. Dodaj do ulubionych.. Zapraszamy!. test dodany 12 lat temu przez Yonnie110.Test wiedzy z lektury "Kamienie na szaniec .. Ta stara wiedźma cię nie zaskoczy!. Ten test może Ci pomóc.. Przewiń.. Książka "Kamienie na szaniec" ukazała się drukiem w roku: a) 1943 b) 1944 c) 1945 d) 1946 25.. Co znajdowało się w alei Szucha?. Sprawdź ile zapamiętałeś, a jeśli nie czytałeś to dzięki temu testowi dowiesz się najważniejszych rzeczy o tej lekturze!. b) wszystkie odpowiedzi są poprawne.. Czas na odpowiedź: 10sekund.. 2 miesiące.. Autor przybliża losy młodzieży polskiej w okupowanej Warszawie podczas II wojny światowej.. xX_Zaczytana_Xx.. Rozwiąż test ».. Test Ogniem I Mieczem - Henryk Sienkiewicz 4.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. Test Średniowiecze 1.. Zobacz: Kamienie na szaniec Aleksandra KamińskiegoWpisz lub zaznacz właściwą odpowiedź.Kamienie na szaniec - walka z okupantem.. "Kamienie na szaniec" to: a) powieść przygodowa b) opowiadanie fantastyczne c) powieść historyczna d) opowieść reportażowa 26.Quiz nadesłany przez Pana Tomasza Botora na konkurs "Kto pyta - nie błądzi"..

!Kamienie na szaniec - przetestuj swoją wiedzę.

Każdy znajdzie tutaj coś dla siebieCo znajdowało się na Pawiaku?. W pierwszej części uczniowie odpowiadali na wybrane 3 pytania, a na zakończenie wypowiadali się na temat tego dlaczego główne postaci książki "Kamienie na szaniec" można nazwać bohaterami.. Więzienie, funkcjonujące jeszcze przed wojną.. 3 lata.. Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.. Rozwiązanie.. Jak długo trwa akcja "Kamieni na szaniec"?. Są to testy wiedzy, ale też quizy rozrywkowe, ankiety z popkultury.. Rozpocznij test.. Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. "Kamienie na szaniec" doskonale obrazują czytelnikowi sytuację w okupowanej Polsce, ukazują a najdrobniejszych szczegółach wiedzę nie tylko historyczną, jak również wiedzę o człowieku (potęgę uczuć, odwagę, bohaterstwo i przyjaźń).Lektura Kamienie na szaniec A. Kamiński 2009-10-10 20:30:16 Charakterystyka Rudego z lektury kamienie na szaniec 2012-03-13 12:04:04 A.Kamiński Kamienie na Szaniec test - pomocy 2010-09-29 19:59:43Inne testy w tej kategorii: Test Cierpienia Młodego Wertera - Johann Wolfgang Goethe 3.. Brakuje odpowiedzi.. Kamienie na szaniec Test.Później przyszedł czas na konkurencje ustne..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt