Kartkówka imiesłowy v

Pobierz

Dyktando - klasa I - wszystkie zasady.. E-podręcznik Myśli i słowa.. Klasa 7, temat: Komunikacja językowa 1-4.. Alicja Skrzydłowska.. Możecie zos.Imiesłów przymiotnikowy czynny - jadący, czyniący Imiesłów przymiotnikowy bierny - uśmiechnięty, zaczęty Imiesłów przysłówkowy współczesny - mówiąc Imiesłów przysłówkowy uprzedni - poznawszy, poszedłszy.. Imiesłowy przysłówkowe ; E-ćwiczenia: II.1.. 5) Pogratuluj sobie wiedzy ze składni.dla kogo: dla uczniów klas V - VIII co będzie potrzebne: oryginalne karty magnesowe z napisanymi słowami do ułożenia lub samodzielnie przygotowana karta z wyrazami do pocięcia i ułożenia opis: Każdemu uczniowi rozdajemy kolorowy bloczek z wyrazami i prosimy, by tak pozamieniali słowa, aby utworzyć z nimi zdania.Dyktando - klasa V - z nie - Nie najlepszy poranek (z nie) Dyktanda.. Pod koniec Quizu dostaniesz ocenę.Pogrupowane w poleceniu 3 nieodmienne formy czasownika podziel na bezokoliczniki, czasowniki zakończone na -no, -to, imiesłowy przysłówkowe.Test sprawdzający z nauki o języku dla klasy V szkoły podstawowej: O czasowniku wiemy (prawie) wszystko, skonstruowany zgodnie z teorią pomiaru dydaktycznego.Część druga pokazuje rzeczywiste wyniki testu, przeprowadzonego na grupie 15 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Łaguszewie oraz wynikające z jego analizy wnioski do dalszej pracy .1) Znajdź orzeczenia lub imiesłowy przysłówkowe..

Po lekcji powinieneś/powinnaś umieć stosować imiesłowy w wypowiedzeniach.

Zawiera nieodpowiednie treści?. Wzruszywszy ramionami, pierwszy uczeń podniósł się i wyszedł z pokoju, głośno trzaskając drzwiami wejściowymi.. Ogladawszy telewizję, robił notatki.. 2.Imiesłowy o Imiesłowy: rozpoznawanie, tworzenie i przekształcanie o Imiesłowy przymiotnikowe: typy, fleksja o Imiesłowy przysłówkowe: typy o Zagadnienia poprawnościowe związane z użyciem imiesłowu o Imiesłowy - podsumowanie, funkcja składniowa Formy osobowe i nieosobowe czasownika oraz imiesłowy - podsumowanie 5.Sprawdzian z części mowy klasa V | tekst nr 32964. następna publikacja ».. Dyktando - klasa I - z ch i h. Dyktando - klasa II - wszystkie zasady.. Dyktando - klasa I - z rz i ż. Dyktando - klasa I - z ó i u. Dyktando - klasa II - z rz i ż.V 25 września (środa) uczniowie klasy V napiszą sprawdzian z czasownika.. Kartkówka - kl. IV;5.Podane zdania przekształć w wypowiedzenia z imiesłowami: Przeczytałem to opowiadanie, gdy jechałem do babci.Serwis 45minut.pl został stworzony z myślą o nauczycielach.Czasowniki dokonane i niedokonane Przebij balon.. Klasa 7 Polski.Zostań patronem kanału: Możesz też wesprzeć kanał przelewając dowolne środki z dopiskiem 'darowizna' na .Mam nadzieję, że przybliżyłem chociaż trochę, Wam, wiedzę o częściach mowy.. Obejrzyj lekcję na stronie.1..

Popraw błędnie użyte imiesłowy tak, by zdania brzmiały poprawnie: Czytawszy głośno książkę, zegar wybił 17.00.

Przeczytaj poniższe zdania wstawiając dłuższe lub krótsze formy zaimków w odpowiednich formach gramatycznych: (0-3p.). Scenariusz lekcji 136.. Wypiwszy herbatę i zjadłszy sałatkę, wyszedł, pogwizdując.. Skąpiec - streszczenie; Skąpiec - test; Romeo i Julia.. Sortowanie według grup.. 4 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Quiz w Poczekalni.. 39. przyniósłszy I móc B palący I myślelibyśmy X czytając I weźcie X rozpocząć B niesiono YGimnazjum - bezpłatne testy powtórkowe.. wg Piotrbachonski.. Lwówek Śląski.Musisz odpowiedzieć na pytania.. Romeo i Julia - streszczenie; Romeo i Julia - test; Mały KsiążęPrzygotuj się do sprawdzianu i rozwiąż bezpłatne testy wiedzy oparte o szkolne podręczniki.. Udostępnij.. A tym którzy już zapoznali się z czasownikiem, utrwaliłem wiadomości.. Temat: Imiesłowy nietypowe formy czasownika - powtórzenie.. buszmenka 2 lata temu.. B. Chciałbym przeprowadzić z (oni) wywiad, ale nie mam jak (oni) o tym powiedzieć, ponieważ nie znam .Sprawdziany dla ksiązki Wczoraj i dziś klasa 7 - Nowa Era - Format testów PDF, sprawdziany gotowe do wydrukowania.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Zdobywaj wiedzę z historii.Wprowadzenie.. Ponadto podstawowe formy, które tworzą ten czas przeszły, używane są również w innych konstrukcjach gramatycznych..

Ze zdań wypisz imiesłowy i nazwij je: Wiecznie narzekający kolega sprawiał przygnębiające wrażenie na wszystkich zgromadzonych w pokoju.

Edukacja » Szkoła podstawowa - kl. IV-VIII.. Uczniowie pominięci przy rozdaniu nagród spuścili smutnie głowy.. Wyślij zgłoszenie .Klasa 7, temat: Imiesłowy przysłówkowe ; Scenariusz lekcji.. Multibook Myśli i słowa.. Dyktando - klasa III - wszystkie zasady.. 3) Przedstaw zależności pomiędzy poszczególnymi wypowiedzeniami na wykresie (imiesłowowy równoważnik zdania przedstawia się przy pomocy falującej linii) 4) Nazwij zdania składowe.. Skomentuj.. Utrwalanie wiedzy - ćwiczenia.. 2) Zaznacz granicę zdań składowych.. Oskar i pani Róża - streszczenie; Oskar i pani Róża - test; Skąpiec.. Klasówka będzie Twoja!Test sprawdzający opanowanie wiadomości o zaimkach.. Zagadnienia do sprawdzianu: - co to jest czasownik, jego pytania, odmiana, - forma osobowa i nieosobowa czasownika,.. To nowoczesne narzędzie edukacyjne dla pokolenia zawsze online.Czas przeszły Perfekt to forma czasu przeszłego, która jest najczęściej używana w języku niemieckim.. wg Centrumszkolend2.. « poprzednia publikacja.. Klasa 5 Klasa 6 Polski.. Idąc ulicą, wichura zerwała mi kapelusz.Wyślij zgłoszenie .Z podanych wyrazów wybierz imiesłowy i zapisz je (jest ich 5): czytając, rozpoczęto, chodzący, napisany, wykonano, śpiewać, przyszedłszy, biegałem, myśleli, rysując Imiesłowy - kartkówka (klasa 7)Krótki sprawdzian wiedzy z imiesłowów.imiesłowy -kartkówka - dokument [*.doc] NIEOSOBOWE FORMY CZASOWNIKA 1.Od podanych bezokoliczników utwórz odpowiednie imiesłowy przymiotnikowe, zazn.Otóż od czasowników dokonanych możemy utworzyć wyłącznie imiesłowy uprzednie**(mówią przecież o czynnościach, które się już zdarzyły, np.** przyszedłszy = 'już przyszedłem / przyszedłeś / przyszedł itd., to się stało'), z kolei od czasowników niedokonanych możemy utworzyć wyłącznie imiesłowy współczesne*(mówią przecież o czynnościach, które trwają i nie można wskazać ich końca czy rezultatu, np. pisząc* = 'pisałem / pisałeś / pisał itd..

to ...Plik imiesłowy kartkówka.docx na koncie użytkownika celes • folder Język polski GIMNAZJUM • Data dodania: 26 sty 2016IMIESŁOWY teoria - test.

Jestem świadomym uczestnikiem komunikacji językowej - powtórzenie wiadomości.. Szczególnie w języku mówionym.. Doszedłszy do przystanku, nadjechał autobus.. Podziel czasowniki na dokonane i niedokonane..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt