Uzasadnij stwierdzenie ryby są dobrze przystosowane do życia w wodzie

Pobierz

Znajdź więcej odpowiedzi Zadaj pytanieodpowiedział (a) 04.10.2010 o 17:21 Ryby posiadają skrzela, dzięki którym oddychają pod wodą.. Dotyczy to między innymi osmoregula-cji, która odmiennie funkcjonuje w wodach słodkich i słonych.PŁAZY to zwierzęta dwuśrodowiskowe, tzn. mogą żyć zarówno w wodzie jak i na lądzie.. Głowa ryb jest bezpośrednio połączona z tułowiem, ryba jest pokryta łuskami i śluzem 2. kostne: -łosoś -karp -panga chrzęstny -płaszczki -rekiny Chcesz jeszcze o coś zapytać?. Płazy dzielą się na beznogie, ogoniaste (w Polsce występują traszki i salamandry) i bezogonowe (żaby, ropuchy, kumaki, rzekotki).Przystosowanie ryb do życia w wodzie.. Po rozłożeniu zachowują się jak skrzydła i pozwalają rybom szybować przez pewien czas nad powierzchnią wody.. Należą do nich między innymi: - narządy oddechowe: oskrzela umożliwiające wymianę gazową w wodzie - śluz zmniejszający tarcie - pęcherz pławny regulujący głębokość zanurzenia - opływowy kształt zmniejszający opór wodyUzasadnij stwierdzenie: ryby są dobrze przystosowane do życia w wodzie.. Jedzą rośliny lub inne małe zwierzeeta.Ryby są przystosowane do życia w wodzie dzięki różnym cechom w budowie zewnętrznej i wewnętrznej.. A kaczki mają natłuszczone pióra, specjalne nogi pokryte błoną plawną(do szybszego poruszania się ) itp licze na naj ;)pracuje w grupie metodą "Składanki eksperckiej", prezentuje wyniki pracy własnej i zespołu ..

Uzasadnij stwierdzenie: ryby są przystosowane do życia w wodzie ?

Jest dotychczas najmłodszym parkiem narodowym w Polsce.. 2012-10-03 21:21:35; Uzasadnij stwierdzenie: "Antarktyda jest nazywana Kontynentem pokoju" 2012-03-15 19:33:16; Przyroda.. p, cytat 1,0,0,0,0 ->Wodospady tworzone przez strumienie pokonujące progi skalne stanowią jednostronną barierę - ryby żyjące w zbiorniku poniżej wodospadu nie mogą przepłynąć w górę potoku, ale ryby ze zbiornika ponad wodospadem niekiedy dostają się ze spadającą wodą do dolnego zbiornika.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Czy miasta są dobrze przystosowane wobec osób niepełnosprwanych.. Ryby również mają ciało pokryte łuskami i śluzem co umożliwia im pływanie.. Są zmiennocieplne, a gdy jest zbyt zimno to zapadają w stan odrętwienia - hibernację.. Należą do nich między innymi: - narządy oddechowe: oskrzela umożliwiające wymianę gazową w wodzie - śluz zmniejszający tarcieNauczyciel geografii i przyrody z pięcioletnim doświadczeniem.. Numer ewidencyjny podręcznika w wykazie MEN: 844/2/2019 Należą do nich między innymi: - narządy oddechowe: oskrzela umożliwiające wymianę gazową w wodzie - śluz zmniejszający tarcie - pęcherz pławny regulujący głębokość zanurzenia - opływowy kształt zmniejszający opór wody3.1 /5 9 maksy123 1.ryby sa przystosowane do życia w wodzie ponieważ mają płetwy, ogon, pokrywy skrzelowe,skrzela,pęcherz pławny..

Interesuje się tenisem ziemnym oraz geologią.Uzasadnij stwierdzenie ryby sa przystosowane do zycia w wodzie.

Jest to możliwe dzięki specjalnemu kształtowi płetw.. Posiadają również płetwy co także im pomaga w pływaniu.. Większość z nich musi wracać do morza na okres rozrodu.. Położony jest w obrębie pradoliny Toruńsko-Eberswaldzkiej, w pobliżu ujścia Warty do Odry.Latające ryby różnią się od innych tym, że nie tylko potrafią wyskoczyć z wody, ale także latać kilka metrów nad jej powierzchnią.. Metody:1:jak przystosowane są saki Morskie do zycia w wodzie podam przykładysaków 2:co żyje w otwartej toni morskiej i jak jest przystosowane do życia.. Są bardzo dobrze przystosowane do środo-wiska wodnego, wykazują jednak pewne zróżnicowanie związane z odmiennymi warunkami występującymi w różnych typach zbiorników wodnych.. Środki dydaktyczne: arkusze papieru, podręcznik, materiały dotyczące przystosowania ryb do życia w wodzie, mazaki, instrukcje dla grup.. Woda chłodzi także ciało ryby, co pozwala utrzymać jej mięśnie we właściwej temperaturze..

2010-10-04 17:17:20; Uzasadnij stwierdzenie, że u dżdżownicy występuje segmentacja ciała.

Wszystko to sprawia, że ruchy ryb są wydajne i płynne.Rośliny nasienne są lepiej przystosowane do życia w środowisku lądowym, ponieważ w przeciwieństwie do paprotników, wytwarzają lekkie nasiona.. Poziom nauczania, klasa , liczba jednostek lekcyjnych: szkoła podstawowa, klasa VI, 45 minut.. Woda dostarcza im pokarmu, tlenu oraz podtrzymuje je dzięki sile wyporu i czyni je pozornie lżejszymi niż są naprawdę.. Ponadto żywią się pokarmem znajdującym się w akwenach wodnych, więc nie muszą wydostawać się na ląd.. Uzasadnij opinie.Ryby do życia w wodzie są przystosowana dzięki: opływowemu kształtu ciała, płetwą, łuską, pokrytym ciele śluzem itp. 2010-03-30 17:37:20Ryby żyją w bardzo dogodnych warunkach.. Cele operacyjne uczeń: wyszukuje w różnych źródłach materiały dotyczące przystosowania ryb do życia w wodzie, podaje rodzaje płetw i ich funkcje, przedstawia rolę opływowego kształtu ciała i łusek w przystosowaniu ryb do życia w wodzie, wyjaśnia rolę skrzeli,Zeszyt ćwiczeń jest skorelowany z podręcznikiem do biologii dla klasy szóstej szkoły podstawowej Puls życia dopuszczonym do użytku szkolnego i wpisanym do wykazu podręczników przeznaczonych do kształcenia ogólnego do nauczania biologii w klasie szóstej..

Question from @KRUSZAKUS - Liceum/Technikum - PrzyrodaPoznanie cech umożliwiających rybom życie w wodzie.

Park Narodowy "Ujście Warty" Park Narodowy "Ujście Warty", utworzony jest 1 lipca 2001r.. Nasiona te dzięki niedużym rozmiarom i małym ciężarze potrafią przemieszczać się na duże odległości.Napisz jak ryby przystosowane są do życia w wodzie .. *Skóra pokryta śluzem- zapobiega wysychaniu *Posiadają skrzela- dobre oddychanie w wodzie *Mają płetwy-ułatwia w pływaniu.. Ssaki takich nie posiadają wiec oni pod wodą żyć nie mogą bez tlenu.. Ryby są przystosowane do życia w wodzie ponieważ posiadają:-skrzela dzięki którym mogą oddychać w wodzie-płetwy-opływowy kształt ciała-oczy bez powiek-śluz zmniejszający tarcieRyby są przystosowane do życia w wodzie dzięki różnym cechom w budowie zewnętrznej i wewnętrznej..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt