Przeczytaj głośno tekst

Pobierz

Teraz już wiesz, jak wygląda pacynka, kukiełka i marionetka.. Napisz w zeszycie.. Mam nadzieję, że się Tobie udało.Przeczytaj głośno tekst i wskaż miejsca, w których doszło do upodobien międzywyrazowych.Nazwij je i określ kierunek upodobania.Przeczytaj głośno tekst i wskaż miejsca w których doszło do upodobnień międzywyrazowych nazwij je i określ kierunek upodobnienia .kich hasłach to, co ich zdaniem jest w tekście najważniejsze.1.. Podczas przepisywania nie próbuj powtarzać tekstu słowo w słowo, a nawet pojedynczych zdań - po prostu .Przeczytaj głośno wiersz i tekst pod wierszem.. Nie patrząc na tekst, spróbuj go przepisać.. Wtedy akcent pada na trzecią sylabę od końca .Głośno przeczytaj cały tekst.. Edukacja polonistyczna i przyrodnicza: .To pierwsza z dwóch lekcji dotyczących Bajki o rybaku i rybce Aleksandra Puszkina.. Spójrz na poniższy skan i wykonaj wszystkie zadania.. Kiedy zaliczalismy klasówki z historii , matematyki , fizyki i botaniki , nareszcie mogliśmy odetchnąć z ulgą.. Potem kliknij wiersz tekstu lub przeciągnij palcem po .Przeczytaj głośno tekst i wskaż miejsca, w których doszło do upodobien międzywyrazowych.Nazwij je i określ kierunek upodobania.Przeczytaj głośno tekst i wskaż miejsca w których doszło do upodobnień międzywyrazowych nazwij je i określ kierunek upodobnienia .kich hasłach to, co ich zdaniem jest w tekście najważniejsze.Przeczytaj głośno tekst informacyjny w podręczniku na str. 48-49; opowiedz na temat polskich krajobrazów; ustala, w jaki sposób można spędzać czas nad morzem, jeziorem, w górach, w mieście; wędrówka po mapie Polski - przeczytaj nazwy polskich miast, rzek i jezior; wyszukaj wyrazy związane z wycieczką krajoznawczą; wykonaj w ćwiczeniach zadania na str. 44-46.Przeczytaj głośno wyrazy..

Przeczytaj głośno teksty str. 58 - 59.

8) Skłony naprzemienne.. 3 klasa część 2Zaznacz tekst i naciśnij klawisz wyszukiwania + S. W prawym dolnym rogu, obok godziny, kliknij Przeczytaj na głos .. Zaznacz słowa kluczowe.. Otwórz ćwiczenia polonistyczne na stronie 49-50 i uzupełnij znajdujące się tam zadania.. be going to - zamiar na przyszłość.. Obejrzyj ilustrację nr 1 - załącznik nr 1 6. polski - podręcznik s. 16, 17, przeczytaj głośno tekst "Zwykły czy niezwykły?. Wykonaj 10 razy.Przeczytaj głośno wyraz "ziarno" podziel go na sylaby i na głoski.. 6) Podnieś w górę prawą rękę i zrób 10 skłonów w lewo.. 5) Wyprostuj ręce w bok a następnie skrzyżuj przed sobą.. Pytania zadaje najprawdopodobniej dziecko, bo w w Odpowiedź na zadanie z Elementarz odkrywców.. Podkreśl samogłoski w wyrazach.Przeczytaj głośno tekst i wskaż miejsca, w których doszło do upodobien międzywyrazowych.Nazwij je i określ kierunek upodobania.Przeczytaj głośno tekst i wskaż miejsca w których doszło do upodobnień międzywyrazowych nazwij je i określ kierunek upodobnienia .kich hasłach to, co ich zdaniem jest w tekście najważniejsze.Przeczytaj tekst kilka razy.. @monia198614 Cześć, podpunkt b) jest indywidualny, każdy poda inne cechy które powodują , że utwór może przemawiać do młodzieży.. Brak odpowiedzi na podpunkt b. Odrabiamy.pl..

Przeczytaj głośno tekst poniższy tekst.

25 października 2017.. Tak dzieje się w większości wypadków, ale zdarzają się też wyjątki (chodzi o staranną wymowę).. mysz • lalka • błoto • beret • cytryna • kotek • kapusta • podwórko Zakryj wyrazy kartką i z pamięci wstaw do wyrazów napisanych niżej brakujące samogłoski.. Odpowiedz na 1 i 2 pytanie znajdujące się pod tekstem.. Przygotuj ćwiczenia do języka polskiego str. 80 oraz 82Poniedziałek 18 V - Temat: "Mój dzień na wsi".. Ćwicz głośne czytanie dowolnegoPrzeczytaj głośno tekst o pracy, jaką wykonywał Rocco ostatniego lata.. Opowiedz głośno, pełnymi zdaniami co ona przedstawia.. Powtórka zajęć o godz. 12.30.. Wykonaj ćwiczenie 1.. Zapisz notatkę w zeszycie.. Otwórz ćwiczenia matematyczne na stronie 76 i rozwiąż zadania.. więcej o: Czwartek 23.04.2020r.. 7 b)1. zdanie: wczo-raj2.. Akcent pada na trzecią sylabę od końca w wyrazach:dowiedzieliśmy się; Odpowiedź na zadanie z Nowe Słowa na start!. Twierdzenia.. Subject: Konstrukcja be going to - czynności zamierzone.. Przeczytaj uważnie zdania.. EX.7 p.85 Przepisz zdania.. Str. 58 - 59. Przyjrzyj się dokładnie ilustracji.. Powtórz 10 razy drugą ręką.. - Zamierzam podróżować dookoła świata.Prosta praca plastyczna dla dzieci - drzewko wykonane metodą na ołówekmuz.. Jeszcze raz przeczytaj wiersz.. Mieliśmy wrażenie, że nasi nauczyciele wyczerpali już repertuar w zakresie sprawdzania naszej .Przeczytaj głośno podany tekst, a następnie wypisz z niego wyrazy, w których nie akcentujemy drugiej sylaby od końca, Podkreśl w nich sylabę akcentowaną..

Przepisz tekst do zeszytu.

"; napisz w zeszycie odpowiedź na pytanie: Z jakiego powodu Marek lubi mieszkać na wsi?- ćw.. 7) Krążenia biodrami.. 2 (daj wyczerpującą odpowiedź) - pracę proszę sfotografować i przesłać do oceny;; ćwiczenia s. 16, 17 - przypomnij sobie: Co to jest wieś?język polski - przeczytaj głośno z intonacją wiersz "Żuk i biedronka" podręcznik str. 26 i 27 odpowiedz na pytania z zad.1 i 2 ustnie • Uzupełni tabelkę wklejając odpowiednie zdjęcia - ćwiczenia 1, 2 (bez ćw.3)s.36 • Powtórz alfabet i wykonaj ćw.4 • Pisanie zdań z pamięci ćw.5 i 6 str.37 plastyka - Owady z kleksówAkcent wyrazowy - polega na tym, że jedną z sylab w wyrazie wymawiamy silniej (z większą siłą wydechu): • w wyrazach więcejzgłoskowych akcent pada na przedostatnią sylabę wyrazu.. immer - zawsze selten - rzadko manchmal - nieraz, czasem meistens - najczęściej, przeważnie weinen - płakać 3.. Odpowiedz ustnie na pytanie 1 pod tekstem.. Zwróć uwagę na ilość głosek i liter w wyrazie.. Pierwsza część zadania jest częścią indywidualną.. zdanie: zdję-cia Odpowiedź na zadanie z Między nami 7Średnia: 3.42.. 4) Przeczytaj głośno: Co odpowiedział zwierzętom cielaczek?. 21 października 2017.. Spróbuj go przetłumaczyć na język polski.. "Sowieso bin ich froh" - przeczytaj głośno tekst.. Powtórz 10 razy.. 3) Znajdź w wierszu fragment będący odpowiedzią na pytanie: jak zwierzęta wyjaśniały zachowanie cielaczka?.

Można to zrobić głośno.

2020-04-23 .. Czytając, zmień formę czasowników w nawiasach na czas przeszły.. Na ekranie dotykowym: w prawym dolnym rogu, obok godziny, kliknij Przeczytaj na głos .. Podkreśl w nich samogłoski.. Następnie porównaj oryginalną wersję z tym, co napisałeś.. Przeczytaj głośno podany tekst i znajdź w nim wyrazy w których nie akcentujemy .Podkreśl w tych wyrazach sylabę akcentowaną.. rozwiązane.. 10 razy w prawo i 10 razy w lewo.. Kiedy zaliczyliśmy klasówki z historii, matematyki, fizyki i botaniki, nareszcie mogliśmy odetchnąć z ulgą.. Środa 22.04.2020r.. Potem wybierz wiersz tekstu lub przeciągnij wskaźnik po obszarze na ekranie.. Twoim zadaniem jest dokończyć czasownik oraz dodać takie określenie czasu, żeby zdania były prawdziwe.- Przeczytaj głośno lub po cichu ze zrozumieniem tekst pt. ,,Wody płynące i stojące" ze str.38 i tekst pt. ,,Krążenie wody w przyrodzie " ze str.39!Przeczytaj głośno tekst na stronie 72 "Kto się kłóci".. Obejrzyj przedstawienie lalkowe YouTube "Jaś i Małgosia" w wykonaniu aktorów Teatru Lalki2) Przeczytaj tekst na głos i zastanów się: jakie zwierzęta rozmawiały o zachowaniu cielęcia?. Edukacja wxzesnoszkolna: TVP Historia - 8.00 - 9.30 - zajęcia dla klasy III.. 7 a)Wyrazy, które utraciły dźwięczność:czad (5. wers) Odpowiedź na zadanie z Nowe Słowa na start!. Temat dnia - 22 kwietnia - Dzień Ziemi ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt