Kartkówka liczebniki z

Pobierz

Do sali kinowej weszło ośmioro ludzi.. LICZEBNIK - SPRAWDZENIE WIADOMOŚCI (KLASA V) 1. nie wiem jak się nauczyć.. Za chwilę dodam klucz odpowiedzi do tej kartkówki.Liczebniki zbiorowe łączą się z rzeczownikami: - mającymi tylko liczbę mnogą (np. troje skrzypiec) - oznaczającymi osoby różnej płci (np. dwoje ludzi) - oznaczającymi istoty niedorosłe (np. czworo dzieci) Stosujemy je także w tradycyjnych połączeniach wyrazowych (np. dwoje oczu, dwoje uszu).. 1) Liczebniki główne określają: a) datę urodzin b) liczbę osób, przedmiotów, zwierząt itp. 2) Liczebniki porządkowe określają: a) kiedy należy zrobić porządek b) kolejność czegoś lub kogoś w szeregu 3) Liczebniki główne odmieniają się przez: a) przypadki i rodzaje b) przypadki i liczby 4) Liczebniki .Przykładowy sprawdzian z liczebnika z odpowiedziami.. Liczba pytań: 6. .. pierwszy, setny, pięćdziesiąta szósta, sześćdziesiąt pięć, sto dwudziesty trzeci, sto dwa, trzy Liczebniki główne: .Liczebniki - Test.. Kartkówka z liczebnika kl.V grupa 1 imię i nazwisko .. nr .. ocena.. W wykropkowane miejsca wpisz rzeczowniki w odpowiednich przypadkach.Ćwiczenie 3.. Charakteryzuje się wyjątkowo uporządkowanym i czytelnym układem treści, który został podzielony na bloki tematyczne.Pojęcia z epoki Barok podręcznika Testy z epok dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Email: [email protected] GG .liczebniki porządkowe; liczebniki porządkowe, test z języka niemieckiego..

Napisz słownie po rosyjsku liczebniki:.

W każdym szeregu wskaż liczebnik: dwa, dywanik, dymny; laurowy, liczba, pięć .. Określ przypadek, liczbę i rodzaj każdego z liczebników z zadania nr 5.. 25 pytań Język niemiecki beata2003pl.. pięcioro, (z) pięciorgiem, (o) pięciorgu; jedna piąta, jednej piątej, jedną piątą.cwiczenia na liczebniki krzyzowka z historii zadanie kl 5 str protokol koniecznosci robot budowlanych wzor joanna lavendy sprawdzian z matematyki klasa PRZYSŁÓWEK I LICZEBNIK - sprawdzian .Test Przysłówek, przymiotnik, liczebnik, zaimek, Rozdział III podręcznika Słowa na czasie - ćwiczenia dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Części mowy - karta pracy z nauki o języku dla VII klasy Author: Nauczyciel Last modified by: Nauczyciel Created Date: 10/16/2019 7:44:00 AM Other titles: Części mowy - karta pracy z nauki o języku dla VII klasyjedna trzecia, dwie piąte, trzy dziesiąte (w ostatnich dwóch przypadkach jest liczba mnoga) Wyjątkiem jest jedna druga (dosłownie: połowa), jedna czwarta i trzy czwarte (ćwiartka, trzy ćwiartki) 1/2 - a half, 1/4 - a quarter, 3/4 three quarters.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Po stawie pływało (6 łabędziątka) Tu uzupełnij..

Podkreśl w tekście liczebniki, wypisz je i nazwij.

Brakuje nam (7 nożyczki) Tu uzupełnij.. Zajęli oni miejsca w pierwszym i drugim rzędzie.. Odpowiedz.Liczebniki zbiorowe i ułamkowe tylko przez przypadki.. Rozpocznij testSą to terytoria autonomiczne .Kartkówka 18, grupa A i B wraz z kartą odpowiedzi.. Oblicz powierzchnię jaką ten13,5 km 4,5 km: 14.. Oblicz skalę mapy, na której odległość między miejscowościami wynosi w terenie 1500 km , a na mapie 3 cm.. 1 Oblicz odległość danego odcinka w terenie, jeżeli na mapie w skali 1:150.000 wynosi 9 cm.Daty po angielsku są trudne, Niezarejestrowany - 03/31/2016 - 15:23.. Na wycieczkę z klasą pojechała wychowawczyni z (3 rodzice) Tu uzupełnij.Plik Liczebnik kartkówka V kl.docx na koncie użytkownika savciu7 • Data dodania: 6 paź 2014 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Liczebniki - kartkówka - Arkusz 1 .pdf Jest to kartkówka z liczebników porządkowych - Grupa I , która może być traktowana jako kartkówka, bądź powtórzenie do kartkówki z Języka niemieckiego, mojego autorstwa.przypadki liczebnik karty Podstawa programowa zasobu.. Poziom: Łatwy.a) Tak, wszystkie b) Tak, z wyjątkami c) Nie d) Nie, z wyjątkami 13) Liczebnik jest dodawany do: a) Rzeczownika b) Przymiotnika c) Zaimka d) Przysłówka e) Wykrzyknika f) Czasownika Klasa 5 -Test Liczebnik- Klasa 5Odmień przez przypadki liczebnik pięcioro: - to jedno z pytań testu Liczebnik TEST zamieszczonego na aleklasa.pl.Ćwiczenia - liczebniki 1..

O piątej rozpoczął się seans.Liczebnik - kartkówka.

- Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraSerwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Z tego powodu, wiele osób nie ma pojęcia jak powiedzieć np rok 2000 i mówi 2 thousand, co oczywiście jest źle.. Opis testu: Test sprawdzający znajomość niemieckich liczebników w zakresie 1-100.. Liczebniki główne oznaczają .Liczby - Zahlen - Test pisowni.. W razie uwag proszę pisać prywatnie.. Niemiecki dla dzieci - spis materiałów.. Daty po angielsku są trudne, ponieważ w wielu miejscach (różne strony www) podawane są sprzeczne informacje.. Napisz, na jakie pytania odpowiada liczebnik.. Podsumowania.. Pani Aniela jest babcią (8 wnuczęta) Tu uzupełnij.. drukuj.Sprawdzian z biblii liceum 1 klasa ponad słowami.. Suczka przypatruje się uważnie swoim (4 szczenięta) Tu uzupełnij.. ↑ Do góry.IMIĘ i NAZWISKO …………………………………………… klasa.…… 1.. Ale są blogi, które piszą że jest to .. Proszę wpisać słowami odpowiednie formy liczebników.. podczas jazdy autobusem czy samochodem na spacerze z psem czekając w kolejce przed snem Funkcja dostępna tylko dla użytkowników premium.. Daty.. Proszę czekać.. 0 ocen | na tak 0%.. Liczebniki w połączeniu z rzeczownikiem lub przymiotnikiem ćwiczenia.. Zobacz również: Niemiecki - Liczby do 12 - Słówka i ćwiczenia.. Ćwiczenie 4.Kartkówka z Niemieckiego z Liczebników..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt