Jan kochanowski fraszki sprawdzian klasa 7

Pobierz

z. klasy 7 rozdzia .. (do fraszek Jana Kochanowskiego [s.57is.59]oraz osi czasu ze s.60) Uwaga w zadaniu 2,5 i 8 wybierz tylko jedna odpowiedz i zamaluj.5) Jan Kochanowski Fraszki , 2.. Wszystkie zagadnienia znajdziesz na blogu ("LEKCJE W SIECI-klasy 7").. Wskaż imię.. Giezłeczkoć tylko dała a lichą tkaneczkę, Ociec ziemie bryłeczkę.. Wybierz dowolną fraszkę epigramatyczna Kochanowskiego, streść ją i zdradź ukryty sens.. W jednej skrzynce zamkniona.. Co wyraża?14.Jan Kochanowski odzyskał wewnętrzną równowagę po utracie Urszulki , czemu daje wyraz w : a) "Trenie X " b) "Trenie XVIII " c) "Trenie XIX" 15.. Co to jest fraszka?. (4pkt) 8.. Jaka jest tematyka fraszek Jana Kochanowskiego?. W formie notatki dokonaj analizy wybranej fraszki Kochanowskiego ("Na lipę", "Na dom w Czarnolesie", "Na zdrowie").. Wyprawę, jakąć dała.. b) Współczesny pisarz fraszek.. Klasa 7 Polski.. Charakter fraszek jest zróżnicowany.. Podpisz się kodem ucznia (nie podpisuj się imieniem i nazwiskiem).. Wypisz z "Trenu VII" metaforę i epitety odnoszące się do śmierci oraz określ ich funkcję.. Jakie utwory tworzył Jan Kochanowski?. Zacytuj apostrofy z fraszek : "Na zdrowie" i "Na lipę" 7. Podaj definicję apostrofy 8.. Jeśli czegoś nie pamiętasz, wróć do poprzednich tematów.Preview this quiz on Quizizz.. 3p.Kochanowski był autorem określenia fraszka i wprowadził ten typ utworu do literatury polskiej..

... Tytuł fraszki ...Test zawiera 8 pytań.

Wybierz znaczenie słowa "polewka".Sprawdzian obejmuje najistotniejsze wiadomości dotyczące twórczości Jana z Czarnolasu, które powinny być znane uczniowi kończącemu gimnazjum.TRENY - KARTKÓWKA - Teleturniej.. Podaj po dwa tytuły fraszek Jana Kochanowskiego epigramatycznych refleksyjnych 4.. Cele: o przypomnę sobie fraszkę jako gatunek literacki, o omówię motywy fraszek Jana Kochanowskiego o określę cechy gatunkowe pieśnijęzyk apostrofa tren test Czarnolas fraszka rozprawka Jan pieśń Liceum testy Polski Kochanowski ogólnokształcące sprawdziany Sycyna Udostępnij Test wymagający podania tytułów fragmentów utworów, wskazania postaw filozoficznych na podstawie fragmentów utwórów, znajomości informacji biograficznych oraz napisania krótkiej rozprawki.1) Jan Kochanowski - życie i twórczość 2) FRASZKI Jana Kochanowskiego 3) TRENY Jana Kochanowskiego 2. a) Autor wierszy dla dzieci.. A teraz wykonaj zadania egzaminacyjne kliknij .. Jan Kochanowski o tym, co w życiu ważne ; E-ćwiczenia - zestaw do tematu dostępny pod linkiem Zobacz materiały dodatkowe na końcu lekcji; Multibook Świat w słowach i obrazach.. Powodzenia!. Rozpocznij test.Diabłu się godzi takowa biesiada.. (3pkt) f9.. Gościem czy świadkiem ja twego obiada.Jan Kochanowski - sprawdzian (klasa I gimnazjum) Czas przewidziany na napisanie sprawdzianu - 20 min..

5. Podaj definicję fraszki 6.

Na czym polegało nowatorstwo " Trenów" Jana Kochanowskiego?. Test wymagający podania tytułów fragmentów utworów, wskazania postaw filozoficznych na podstawie fragmentów utwórów, znajomości informacji biograficznych oraz napisania krótkiej rozprawki.Sprawdzian obejmuje najistotniejsze wiadomości dotyczące twórczości Jana z Czarnolasu, które powinny być znane uczniowi kończącemu gimnazjum.. Nawiązania do twórczości Jana Kochanowskiego w utworach poetów późniejszych epok:Klasa 7, temat: Jan Kochanowski, "Na lipę", "Do snu", "Na zdrowie", "Na dom w Czarnolesie" Scenariusz lekcji.. W główki włożył.. Panie, to moja praca, a zdarzenie Twoje;Jan Kochanowski/ TEST.. Fraszki Kochanowskiego nie realizują wzorca gatunkowego: 10. posredniej.. Fraszki i piesni Jana Kochanowskiego.. a) Nie b) Tak c) Dokonał jej raz, pisząc pewną fraszkę.. by panmateusz.. Cele lekcji: • wymieniasz najważniejsze etapy życia Jana Kochanowskiego • charakteryzujesz twórczość poety • wskazujesz elementy renesansowe w twórczości KochanowskiegoPlik Jan Kochanowski twórczość sprawdzian.doc na koncie użytkownika monikaxxd34 • folder Testy różne • Data dodania: 19 mar 20117.. Kto jest bohaterką cyklu ?. Rozwiąż test!JĘZYK POLSKI KL. 7 A 30.04.2021 ONLINE 8.50 i 9.40 Temat: Fraszki Kochanowskiego - błahostki i żarty czy "literackie szlachetne kamienie"?.

Kochanowski i jego świat - powtórzenie klasa 7 DRAFT.

Pochwała życia , Klasa 7 , NOWE Słowa na start!. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.1) Co pisał Jan Kochanowski po śmierci Urszulki a) Fraszki b) Pieśni c) Treny 2) Gdzie mieszkał Jan Kochanowski od 1574 a) W Krakowie b) W Czarnolesie c) W Sycynie 3) Co było najważniejsze w życiu Kochanowskiego a) Zdrowie b) Urszulka c) Dom w Czarnolesie 4) W fraszce "Na lipę" lipa mówi że jest traktowana jak.Doprowadzić, nie takąć dać obiecowała.. Wykonaj ćwiczenie interaktywne z podanej strony internetowej.. Epoka, w której tworzył Jan Kochanowski to okres odrodzenia, czyli inaczej: .. World Languages.. Uwzględnij: kto jest podmiotem lirycznym i do kogo się zwraca?. Po wykonaniu ćwiczenia kliknij w przycisk wyślij.3.. Test sprawdza znajomość z zakresu życia i twórczości poety.Jan Kochanowski "Fraszki".. Sekretarzem, którego króla był Kochanowski?. Ile utworów zawiera cykl " Trenów" Jana Kochanowskiego?. 9.Materiał do pracy zdalnej - klasa VIII a i VIII c - 8-10.06 i 12.06 Temat: Jan Kochanowski: fraszki, pieśni i treny - powtórzenie wiadomości.. Rozwiązania zapisz w zeszycie.Klasa VII B 16 listopada 2020 r. - 1 godzina lekcyjna Lekcja Temat: Twórca i jego dzieło - Jan Kochanowski.. test dotyczący biografii Jana Kochanowskiego.. Zapoznaj się z informacjami zamieszczonymi na slajdzie, klikaj wszystkie ruchome elementy i wykonuj polecenia..

Wykonaj polecenia do fraszki J. Kochanowskiego " Na dom w Czarnolesie.".

Zapoznaj się z informacją (na temat fraszek) zamieszczoną w podręczniku na stronie 90.. Wyjaśnij morał, płynący z bajki I. Krasickiego " Ptaszki w klatce.". Niestetyż, i posag i ona.. Na podstawie fraszek J.Kochanowskiego napisz jakie wartości są ważne, a jakie nieważne.. SPRAWDZIAN ZNAJOMOŚCI TWÓRCZOŚCI JANA KOCHANOWSKIEGO - III GJak dobrze znasz Treny I, V, VII i VIII Jana Kochanowskiego?. :) 15 pytań Biografia anioleczek1992.. , Język polski , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.plTest Jan Kochanowski - Pieśni, Jan Kochanowski - Pieśni podręcznika Lektury dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.. Jan Kochanowski studiował na:Test Fraszki Kochanowskiego.. 3) Kto to był Jan Kochanowski?. Kochanowski był sekretarzem królewskim na dworze: 12.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.c) Fraszka napisana w dzisiejszych czasach stylowana, na dawne czasy.. Wymień 5 korzyści, jakie daje lipa.. 4) Czy Jan Kochanowski dokonywał archaizacji?. Jak dobrze pamiętasz Fraszki Jana Kochanowskiego?. Jan Kochanowski, wybrane fraszki: Na młodość, Na starość, O miłości, Do Hanny, Na nabożną, Na gospodarza Zagadnienia realizowane podczas lekcji:This quiz is incomplete!. Biografia Jana Kochanowskiego, najważniejsze wiadomości!. Po zakończeniu kariery .Test sprawdzający znajomość twórczości i biografii Jana Kochanowskiego - 2.. Młodzieńczą radość porównuje Kochanowski do: 13..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt