Wypisz argumenty w obronie balladyny

Pobierz

Na pierwszym planie, pragnę oczyścić moją .Obrona Balladyny.. Balladyna zastosowała prawo do obrony koniecznej z rozdziału 3 artykułu 25 Kodeksu Karnego ,,Nie popełnia przestępstwa, kto w obronie koniecznej odpiera bezpośredni, bezprawny zamach na jakiekolwiek dobro chronione prawem.". Odpowiedz.. Z gory dziekuje.. Question from @Shilla - Gimnazjum - PolskiNapisz mowę obrońcy Balladyny - zbierz argumenty i przedstaw końcowe w nioski.. Twierdzi on, że postanowił szukać żony w wiejskiej chaty.Nie ma argumentów które mogą obronić Balladynę.. Zarzucono jej kilka zabójstw, i wygnanie matki z pałacu.. Balladyna, jako pierwszą zabiła swoją siostrę Alinę, która podpuszczała ją, czuła się pewnie, bo to ona miała zostać żoną Kirkora.Stoję tu przed Państwem, by przedstawić Wam argumenty na dowód winny zbrodniarki Balladyny, która z zimną krwią zabijała, kłamała i pozbywała się niewygodnych faktów ze swojego życia.. Podaj wyrazy bliskoznawcze do nazw cech.. Biorąc pod uwagę niezwykle skomplikowany i nieoczywisty kontekst sprawy, wnoszę o najniższy wymiar kary.. tragizm Balladyny i wątek Filona - wędrownego poety; rezygnacja z klasycznej zasady jedności miejsca, czasu i akcji: Akcja Balladyny toczy się w kilku miejscach - nad jeziorem Gopło, w lesie, na zamku Kirkora, w domu Pustelnika, pod murami Gniezna, w domu .Schody symbolizują chęć dążenia do władzy i trudności, które napotyka się po drodze..

Wypisz argumenty w punktach.

Piszę dziś o "Balladynie" nie po to, by oddać hołd Słowackiemu, bo wielkim poetą był.Obrona Balladyny.. Która go otwarcie pragnie, kiedy wyznaje: "Przysięgam sobie samej, w oczach Boga, być sprawiedliwą".. W roli adwokata będę starał się obalić zarzuty nakładane na moją klientkę i udowodnić jej niewinność.. Zinterpretowana zawsze w jedynym tonie.. Ale chciałbym przedstawić okoliczności łagodzące w tej sprawie.. • Jaką rolę spełniały didaskalia w Balladynie?. Zgromadziliśmy się tutaj, aby udowodnić, iż Balladyna jest niewinna.. Nie wątpliwie Balladyna jest winna zbrodni, jakie popełniła.. Nie wątpliwie Balladyna jest winna zbrodni, jakie popełniła.. Przeciw: -nie byla posluszna wladcy, -zlamala rozkaz Kreona.Napisz po 3 argumenty dotyczące:a) obrony Balladyny,b) oskarżenie Balladyny,c) wnioski.Z książki "Balladyna".. Question from @maxio1298 - Gimnazjum - PolskiDo tego roztworu dolano wodę i nie dosypywano cukru.. Sędziowie i Rado Przysięgłych, zebraliśmy się tutaj aby osądzić moją klientkę ,Balladynę.. Została ona oskarżona o brutalną zbrodnię i wiele innych strasznych czynów.. Czy może mi ktoś podać kilka (konkretnie 3) argumenty które mogą załagodzić żądany przez prokuratora wyrok?. A więc o szansę dla Balladyny na zadośćuczynienie win.• Dlaczego Balladyna to dramat?.

...Wypisz argumenty w punktach.

Ale chciałbym przedstawić okoliczności łagodzące w tej sprawie.. Question from @Kaapio99 - Gimnazjum - PolskiPo zwiększeniu ilości zer na moim koncie bankowym postanowiłem podjąć się ciekawego epizodu w moim życiu, jakim jest obrona Balladyny.. 4/194 Wybierz jeden z podanych niżej tematów, a następnie przedstaw w punktach argumenty, którymi można się posłużyć do uzasadnienia.. +0 pkt.. Wysoki Sądzie!. Balladyna jest przeznaczona do realizacji scenicznej (podział na role).. Przemawiam tu do Was, drodzy Słuchacze, by uświadomić Wam jakie szczęście nas spotkało, że Balladyna nie jest już w gronie żywych!Dowody winy przeciwko Balladynie - oskarżenie bohaterki.. • Kogo, dlaczego i w jaki sposób zabiła Balladyna?. Balladyna jest podzielona na akty i sceny.. Podaj tytuł utworu i nazwisko autora, wskaż .Jesteś w: Ostatni dzwonek-> Balladyna Symbolika "Balladyny" Czytając Balladynę, odbiorca dostrzega pojawiające się co pewien czas elementy, które posiadają dodatkowe (prócz konkretnego), ukryte znaczenia.Są to przedmioty - symbole i "metaforyczne" barwy.. Zadanie 9.. Wygnanie Wdowy Balladyna wypiera się i wygnaje własną matkę, Wdowę za bramy zamku, co w tamtych czasach było .• Dlaczego Balladyna to dramat?. Zamęczona na śmierć w analizach.. Polski, opublikowano 11.06.2018..

2/193 Przeczytaj podane argumenty.

• Jaką rolę spełniały didaskalia w Balladynie?. ;) Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2009-05-23 17:15:52"Balladyna" Juliusza Słowackiego jest utworem dramatycznym, ponieważ: *Występuje tu podział na akty i sceny *występuje tekst główny (dialogi i monologi) oraz tekst poboczny (didaskalia) *brak narratora podmiotu lirycznego BALLADYNA jet DRAMATEM ROMANTYCZNYM:-nie zachowano jedności czasu, miejsca i akcji (wydarzenia rozgrywaja się w długim czasie, w wielu miejscach i czas akcji jest .. "Balladyna" Zbrodnie Balladyny Zabicie Aliny Balladyna zabija siostrę, Alinę nożem, gdyż zazdrości jej zebranych już malin, przez co Alina może poślubić Kirkora.. Balladyna zabija Alinę.. Nowe pytania.. Balladyna jest więc także tragedią o moralności i jej wiecznych prawach.. Męczydusza szkolnego czytania.. Pierwszym świadkiem jest Kirkor mąż oskarżonej.. Wypisz argumenty w punktach.. Biedaczka "Balladyna".. tabelka w zalaczniku!. Język polski.Rozprawa sądowa: Obrona Balladyny.. Balladyna to utwór spełniający wszystkie cechy dramatu: 1.. • Kogo, dlaczego i w jaki sposób zabiła Balladyna?. Słowacki podkreślał, iż nie jest możliwe sprawiedliwe rządzenie, gdy doszło się do władzy w tak zbrodniczy .2 argumenty w obronie balladyny.. Bardzo prosze o pomoc daje naj.. senthia Moja klientka - Balladyna nie powinna byc karana poniewaz cierpi na chorobę psychiczna, jak rowniez zachowanie jej matki, ktora faworyzowala dziewczyne znaczaco wplynelo na jej swiatopoglad .BALLADYNA O panie!.

2)Podaj argumenty do obrony balladyny i oskarzenia jej?

Pojawiają się odnośnie danych zdarzeń, pogłębiając je i dodając tragizmu.Napisz mowę sądową w obronie Balladyny luba mowę oskarżycielską Balladyny.. Zabicie Gralona Balladyna zabija posłańca Kirkora, Gralona razem z Fon Kostrynem, zadając mu ciosy mieczem.. Kostryn dołącza do Balladyny.. Balladyna, jako pierwszą zabiła swoją siostrę Alinę, która podpuszczała ją, czuła się pewnie, bo to ona.. poleca 85 %.. Drodzy słuchacze zebraliśmy się tutaj, aby udowodnić winę Balladyny, która by zostać żoną Kirkora nie zawahała się zabić z zimną krwią własną siostrę.. Wody dolano tyle, że cukier, który już znajdował się w roztworze, teraz stanowi 8% masy nowego roztworu, czyli 30g cukru to w nowymroztworze 8% masy całego roztworu.. Treść.. Jednak jest ona niewinna, w tej o to mowie postaram się to udowodnić.. • Alternatywny rozwój wydarzeń Balladyny.. Załóż, że Balladyna nie zabija Aliny • Droga Balladyny do władzy (w punktach) • Balladyna - notka prasowa po kolejnych .Za: -uwazala kierowania sie Prawami Boskimi za najwazniejsze w swoim zyciu, -bronila prawa czlowieka do godnego pochowku, -byla wspanialym przykladem dla poddanych milosci, wiernosci i poswiecenia, -nie wyrzadzila nikomu zadnej krzywdy, -jej racje byly byly sluszne i sprawiedliwe.. Wysoki Sądzie!. Klasyk romantycznego dramatu.. Ten sam świadek zeznał, iż Wdowa narzekała na mieszkanie w zamku, więc nasuwa się wniosek, że Balladyna .Obrona Balladyny.. Jeśli w zamku są czeluście, Z czeluści ogień bucha, a ty każesz.. Załóż, że Balladyna nie zabija Aliny • Droga Balladyny do władzy (w punktach) • Balladyna - notka prasowa po kolejnych .Obrona Balladyny.. Kobieta zabiła własną siostrę, Graba, Kostryna I przyczyniła się do zabicia Kirkora.. • Alternatywny rozwój wydarzeń Balladyny.. 8x=3000g .1)Jaki byl stosunek balladyny do innych bohaterow dramatu?. (0-1) Wymień bohatera lektury obowiązkowej - innej niż Balladyna - na którego miał wpływ świat fantastyczny.. Uważam, że przez te czyny nie ma dla niej obrony.. Odpowiedz.. Obliczamy masę całego (nowego) roztworu z proporcji: 8% - 30g.. Wskoczyć - to wskoczę.. Wyparla się własnej matki i spaliła jej chałupe.. Jeśli na odpuście Ksiądz nie rozgrzeszy, to wezmę na siebie .. Wymień bohatera lektury obowiązkowej - innej niż Balladyna - na którego miał wpływ świat fantastyczny.. Sędziowie i Ławo Przysięgłych!. Oskarżona jest z pozoru osobą cichą, spokojną i zrównoważoną jednak jej postępowanie ukazuje ją w całkiem .Balladyna- Wypisz argumenty którymi mógłby się posłużyć prokurator a) w obronie Balladyny b) w oskarżeniu BalladynyObrona Balladyny.. Zasłużyła na karę jaka poniosła.. Podaj tytuł utworu i nazwisko autora, wskaż bohatera i wyjaśnij, na czym ten wpływ polegał.. Wypisz argumenty w punktach..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt