Kartkówka imiesłowy m

Pobierz

imiesłowy przysłówkowe uprzednie od dokonanych.Popraw błędnie użyte imiesłowy tak, by zdania brzmiały poprawnie: Czytawszy głośno książkę, zegar wybił 17.00.. Metoda pracy pisanie, praca z tekstem, pytania, odpowiedzi.. Obok rysunków zapisz odpo-wiednie cyfry, a dowiesz się, które plemiona indiańskie budowały swoje domostwa w opisany sposób.. Rozwiąż test.. Rower Janka był zakonserwowany na zimę i schowany na strychu.. Powiązane z testem.. Imiesłowy to: Kartkówka (internetówka!). imię i nazwiskoImiesłowy - Quiz.. Ogladawszy telewizję, robił notatki.. To takie formy czasownikow, ktore tak jak przymiotniki okreslaja cechy Kiedy zobaczyl Helene, zakochal sie w niej bez pamieci.. Mając siedem lat, tata kupił mi rower.. czynne?. Z podanych wyrazów wybierz imiesłowy i zapisz je (jest ich 5): czytając, rozpoczęto, chodzący, napisany, wykonano, śpiewać, przyszedłszy, biegałem, myśleli, rysując Imiesłowy - kartkówka (klasa 7)Q. zna zasady tworzenia imiesłowów.. Klasa 7 Klasa 8 Polski.. Zaraz zobaczycie też, że nie od każdego czasownika można utworzyć wszystkie typy imiesłowów.. pracuje samodzielnie z testem.. Proszę wykonać zamieszczone w niej ćwiczenia i odesłać na mój adres mailowy.. 1) W którym punkcie zapisano wyłącznie imiesłowy przym.. Wyróżniamy dwa rodzaje imiesłowów przymiotnikowych: imiesłowy przymiotnikowe czynne zakończone na -ący, np. pisz ący - 'ktoś, kto pisze'; używamy ich po .Moi drodzy!.

Podkreśl imiesłowy i określ ich typ.

W zdaniu: "Rower Tomka był dobrze zakonserwowany na zimę i schowany na strychu" są: answer choices.. z imiesłowów DRAFT.. Przed wami kolejna karta pracy.. _____ imię i nazwisko 1.Z podanego tekstu wypisz imiesłowy i określ ich typ: Zmęczywszy się podróżą, marzyłem o gorącej herbacie.. Ćwiczenia utrwalające 1.. Przekształć każde z podanych wypowiedzeń pojedynczych: - w wypowiedzenie podrzędnie złożone okolicznikowe, - w wypowiedzenie podrzędnie złożone z imiesłowowym równoważnikiem zdania, - w wypowiedzenie współrzędnie złożone.. Imiesłowy przysłówkowe.. Idąc ulicą, wichura zerwała mi kapelusz.Imiesłowy przymiotnikowe to formy czasownika, które nie tylko przypominają przymiotniki, ale również podobnie jak one się odmieniają (przez przypadki, liczby i rodzaje).. Kartkówka (internetówka!). jednen imiesłów przymiotnikowy czynny i jeden bierny.. Klasa 7 Polski.Scenariusz lekcji.. Bierne tworzymy od czasowników przechodnich czyli takich, które tworzą stronę bierną.. Tagi #imieslowy #gramatyka Inne tryby testu.. by .Sprawdzian z imiesłowów dla klasy I gimnazjum (wersja A i B) Opracowała: mgr Małgorzata Rembiasz A. imiesłowy Sortowanie według grup..

dwa imiesłowy przymiotnikowe czynne.

.Imiesłowy (kl.7) imiesłowy przymiotnikowe bierne możemy utworzyć i od niedokonanych, i dokonanych.. z imiesłowów.. a) Po zakończeniu dyskoteki uczniowie udali się do domów.Imiesłowy.. Zawiera 8 pytan.. podział uczniów na grupy.Z podanych wyrazów wybierz imiesłowy i zapisz je (jest ich 5): czytając, rozpoczęto, chodzący, napisany, wykonano, śpiewać, przyszedłszy, biegałem, myśleli, rysując Imiesłowy - kartkówka (klasa 7)Bardzo przypominają one przymiotniki (odmieniają się jak przymiotniki i podobnie zachowują się w zdaniach).imiesłowy przysłówkowe kartkówka.pdf (21 KB) Pobierz.. losy bohaterów, które wzruszają - gra aktorska, która porywa - dekoracje, które zachwycają - dziura, którą ktoś zaszył - przeżycia, których się nie zapomina - 4 .. (imię, nazwisko, klasa) SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOŚCI IMIESŁOWÓW.. Po lekcji powinieneś/powinnaś umieć stosować imiesłowy w wypowiedzeniach.jutro).3.. Temat: Imiesłowy nietypowe formy czasownika - powtórzenie.. Doszedłszy do przystanku, nadjechał autobus.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Imiesłowy O rety!. W podłoże wbijano drewniane pale.. Zapisz w zeszycie.Imiesłowy - test wiedzy Teleturniej.. Krótki sprawdzian wiedzy z imiesłowów..

dwa imiesłowy przymiotnikowe bierne.

a) stojący, kojący b) jedząc, krojąc c) podziwiany, wymyślona 3) W którym punkcie zapisano wyłącznie imiesłowy .Plik imiesłowy kartkówka.docx na koncie użytkownika celes • folder Język polski GIMNAZJUM • Data dodania: 26 sty 2016tym, że imiesłowy są formą czasownika.. Mają też konkretne końcówki - wyraz wzięto nie będzie imiesłowem - bo imiesłowy nie mają zakończenia "to" - tylko "ty, ta, te".. Ćwiczenie z gramatyki języka polskiego.. wg Izabelakolodzie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt