Antygona sprawdzian wiedzy

Pobierz

Rozwiąż test.Test ze znajomości lektury "ANTYGONA" 1.. Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka.. Other .. Została zamurowana żywcem.. (Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007−2013 oraz Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014−2020) Zgłoś problem .Antygona - Przetestuj swoją wiedzę - Quizy, testy online.. Sprawdź swoją wiedzę ze znajomości lektury.Test wiedzy z lektury Antygona, Sofokles.. b) przed pałacem królewskim w Tebach.. Eurydyka Ismena Artemida Jokasta 1 2 3 4 Utopiła się.. poleca 85 %.. Trwa ładowanie danych.Akcja "Antygony" rozgrywa się: a) przed bramami Teb.. Pojmanie Antygony 4.. 5.Symbolicznego pogrzebu dokonywało się poprzez rzucenie garści ziemi.. Antygona uważała, że Kreon nie miał prawa zakazywać pogrzebania jej brata.. Kim był Hajmon?. Rozmowa Antygony z Ismeną 2.. Kto był ojcem Antygony i Ismeny?. Antygona nie bała się kary, ponieważ: prawa ludzkie są ważniejsze od praw boskich.. 7,191 rozwiązań.Antygona i prawo boskie.. Otwiera się w nowym oknie.Antygona.. c) w komnacie tronowej pałacu.. Powiesiła się.. 3.Bracia Antygony zginęli w walce bratobójczej.. Na jaki okres w kulturze greckiej przypada rozwój teatru?. Rozwiązanie.. Symboliczny pogrzeb Polinika 3.. Pochowała swojego brata.. Jakiego czynu, wbrew rozkazowi Kreona, dopuściła się Antygona?. Jaka więź łączyła go z Antygoną?. Samobójstwo..

"Antygona" - sprawdzian z treści.

Że Eteokla, ak czynić przystoi, Pogrzebał w ziemi wśród umarłych rzeszy, A zaś obwieścił, aby Polinika Nieszczęsne zwłoki bez czci pozostały, By nikt ich płakać, nikt grześć się nie ważył; Ma ą wiec leżeć bez łez i bez grobu,Czytanie ze zrozumieniem, s. 78-79 - plik pdf Klasyczny ideał piękna, s. 81 - plik pdf Drogi greckiej filozofii, s. 82-83, 89 - plik pdf Co wpływa na dobrą organizację państwa, s. 92 - plik pdf Czy warto być buntownikiem, s. 105-106,108 - plik pdf Los jest jego własnością, s. 112-113 - plik pdf I swoim śpiewem oczarował wszystkich, s. 117, 119, 120 - plik pdfprzez mezczyzn.Test Antygona, Antygona podrecznika Lektury dla Klasa III.. Przebiła swoje serce sztyletem.Za co została ukarana Antygona: Obraziła króla.. Prawo boskie mówi, że każdego zmarłego należy pogrzebać, żeby nie budzić odrazy bogów i żeby jego dusza nie błąkała się po ziemi.. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Antygona Sofoklesa.. Dla niej najważniejsze jest prawo naturalne i posłuszeństwo wobec bogów.Antygona - test znajomości lektury Test znajomości lektury Antygony.. Poślubiła Hajmona.Test wiedzy z lektury Antygona, Sofokles.. » Strona główna » Język polski » Antyk » Antygona.. Test składa się z 15 pytań.. Kim był Polinik?. Wypiła truciznę.. Kim była Antygona?. Aplikacje dostępne w..

Other ..."Antygona" - sprawdzian z treści.

"Antygona" Sofoklesa to jedna z obowiązkowych lektur przeznaczonych do omawiania w kl. III gimnazjum (w Programie nauczania Język polski dla klas I .. wiedzy, ale także pobudzi ich do twórczej aktywności.. Ares był bogiem wojny.,,antygona"- lektura 2.98/5 (62) Data 16 kwietnia 2021 Notatka zawiera informacje na temat lektury pt. ,,Antygona " , mam nadzieję , że informacje w niej zawarte są poprawne .Antygona - streszczenie lektury - YouTube.. Odpowiedz poprawna: b) - czytaj wyjasnienie.. "Antygona" to : a) tragedia, b) komedia, c) dramat właściwy.. Sprawdź swoją wiedzę ze znajomości lektury.Test sprawdzający Twoją znajomość lektury "Antygona" Sofoklesa (gimnazjum, liceum).. Antygona - streszczenie lektury.. Kreon się opamięta i nie będzie egzekwował kary.Test sprawdza, czy uczeń przeczytał lekturę; składa się z dziesięciu pytań dotyczących treści dramatu.. Została wykluczona z rodziny królewskiej.. martyna_olejnik_74027.. Test wiedzy o Antygonie DRAFT.. została brutalnie zamordowana przez Kreona.. Możesz sobie na szybko powtórzyć najistotniejsze fakty z lektury.Test Antygona, Antygona podręcznika Lektury dla Klasa III.. 6.Kreon o pochowanie zmarłego podejrzewał strażników.. Jak dobrze znasz fabułę tej tragedii antycznej?. nie wytrzymała napięcia przez informacje o tym, że ma zostać skazana na śmierć, więc popełniła samobójstwo..

Test wiedzy o Antygonie.

- Harry Potter"ANTYGONA" - test ze znajomosci lektury dla zapracowanych nauczycieli - szybki do przeprowadzenia i sprawdzenia.Wielki test z wiedzy ogolnej - 50 pytan!. Osoby rozwiązujące ten quiz osiągają średni wynik 88%.SPRAWDZIAN ZNAJOMOŚCI TREŚCI LEKTURY "ANTYGONA" SOFOKLESA.. Na jaką karę Kreon chce skazać Antygonę?. 7.Jak została ukarana Antygona?. Jak miała na imię siostra Antygony, Polinejkesa i Eteoklesa?. Kto odradzał Kreonowi ukaranie Antygony?. Treść tragedii greckich opierała się na: a) autobiografii autora, b) mitach, c) faktach z historii danego państwa.. Została wygnana z kraju.. Kim była Antygona?. Sprawdź, ile pamiętasz z tego starożytnego dramatu!. 4.Pogrzebu Polinika dokonała Antygona.. Antygona - pytania z lektury Lista pytań dotyczących lektury Antygona.. Na jaką karę została skazana?. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Play this game to review Other.. "Antygona" - sprawdzian z treści.. 2.SPRAWDZIAN WIADOMOŚCI TEATR GRECKI, ANTYGONA gr.. Zawiera wszystkie powyższe pytania.. 7.Hades był bogiem świata podziemnego i zmarłych.. Przedstaw okoliczności tego zdarzenia.. Test znajomości lektury Sofoklesa pod tytułem "Antygona".. Test składa się z 15. użytkownik Testy z lektur.. Test zawiera 21 pytań.. Język polski.. martyna_olejnik_74027.. Sprawdzian z matematyki by .O tak!. 2p.1.Antygona jest siostrą Ismeny 2.Akcja utworu dzieje się w Tebach..

Test wiedzy o Antygonie DRAFT.

majazacharewicz_32419.. Lamentując, Antygona wspomina postać greckiej bogini: a) Ateny.Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e.. Materiał niezgodny z wytycznymi WCAG i nieprzystosowany do pracy online.. Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e. Opisz w skrócie.. Rozmowa Hajmona z ojcem 6. rada tejrezjasza 7.. Rozwiąż test!jej narzeczony udusił ją we śnie.. Została spalona na stosie.. Z kultem, którego boga wiążą się początki teatru greckiego?. Imię i nazwisko 1.. Kim był Sofokles?. Kim była Antygona?. Test wiedzy o Antygonie DRAFT.. Akcja "Antygony" rozgrywa się w:Quiz: Antygona - test znajomości lektury.. Test sprawdza, czy uczeń przeczytał lekturę; składa się z dziesięciu pytań dotyczących treści dramatu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt