Kartkówka z układu hormonalnego

Pobierz

Budowa i rola układu hormonalnego 22. potrzebne odpowiedzi 2010-04-12 21:07:03; Biologia matura roz 2014-01-31 13:09:04; Sprawdzian z podręcznika biologia na .Kartkowka z biologii puls zycia 2 uklad hormonalny to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl.. Układ nerwowy.. Hiperprolaktynemia może być również przyczyną spadku libido, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.. Hasło w edzienniku i na EduNect.. "Budowa i funkcje układu hormonalnego", plik: kartkowka-13-budowa-i-funkcje-ukladu-hormonalnego.doc (application/msword) Biologia na czasie ZRUKŁAD HORMONALNY GR I 1.. NaCoBeZu - opiszę funkcje układu nerwowego - wymienię i scharakteryzuję elementy budowy ośrodkowego i obwodowego układu nerwowegoprzygotuj się do "kartkówki" z ukł.. Połącz w pary hormon z odpowiednim gruczołem OKSYTOCYNA TRZUSTKA TRÓJJODOTYRONINA PRZYSADKA MÓZGOWA INSULINA JAJNIKI PROGESTERON TARCZYCA 2. Podaj przykłady dwóch hormonów mających odmienne działanie u kobiet i u mężczyzn 3.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Kartkówka 13.. W zapoznaniu się z tematem pomogą : a) informacje, zdjęcia i ich opisy w podręczniku str. 165 - 167 b) ) informacje, zdjęcia, filmiki polecam -hormonalny/DtphNy1cH 3.2.. 2. zmiana temperatury otoczenia z 40°C do 50°C.. Przebieg cyklu płciowego .. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.17..

Budowa i rola układu nerwowego 24.

Układ hormonalny.. (0-1) Niedobór jakiego hormonu wywołuje karłowatość (podaj pełne nazwy).. (0-1)Układ hormonalny działa: a) szybko i krótkotrwale c) szybko .Test zawiera pytania dotyczące układu hormonalnego.. Dzisiaj kartkówka z układu wydalniczego (moczowego) na EDuNect.. Podwyższone stężenie prolaktyny we krwi powoduje u panów obniżenie stężenia testosteronu, odpowiedzialnego w pewnym stopniu za wzwód prącia.W związku z tym hiperprolaktynemia u mężczyzn będzie się objawiała .Działanie układu hormonalnego.. Pobieraj sprawdziany z biologii do wydrukowania.1.. Układ hormonalny Kartkówka 13.. Uzasadnij słuszność określenia adrenaliny "hormonem walki".. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Zestaw: "Układ hormonalny" Statystyki zestawu: Ocena: 7 Zagłosowało: 18 Moje statystyki: nie jesteś zalogowany Zestaw ostatnio rozwiązywany przez: Paweł Nowak (wynik: 95 %) Weronika Krasnowska (wynik: 95 %) AGNIESZKA KURZÁTKOWSKA (wynik: 73 %) joanna .. "Budowa i funkcje układu hormonalnego" - klucz odpowiedzi.. Jeśli nie macie możliwości wydrukowania, proszę po prostu wpisać odpowiedzi do zeszytu.Układ hormonalny Układ hormonalny Funkcje układu hormonalnego Budowa organizmu zwierzęcego Funkcja układu hormonalnego..

Budowa i rola układu oddechowego 18.

Karty pracy proszę wkleić do zeszytu.. Więcej informacji.. Posiadają one funkcję wydzielniczą dzięki pobudzaniu przez włókna autonomicznego układu nerwowego, hormony oraz inne czynniki.. Potowe, jądra c) trzustka, grasica, jajniki, szyszynka d) potowe, łojowe, szyszynka, grasica 2.. Gruczoły wydzielania wewnętrznego dzieli się na: Gruczoły wydzielania zewnętrznego, które mają przewody wyprowadzające wydzieliny na zewnątrz ciała lub do jam .Przykłady współpracy układu hormonalnego i nerwowego.. Ośrodkowy układ nerwowy str. 149 - 152.Układ nerwowy współpracuje z układem hormonalnym, a ich działania wzajemnie się uzupełniają.. Ośrodkowy i obwodowy układ .Zaburzenia hormonalne - spadek libido, zaburzenia potencji.. Załóż własny blog!. Ewolucja.. Są rzeczy, które też możesz otagować Kartkowka z biologii puls zycia 2 uklad hormonalny?. Gdy potrzebna jest szybka reakcja organizmu, do akcji wkracza układ nerwowy.. Higiena i choroby układu oddechowego 20.. Mechanizm wymiany gazowej 19.. Po zapoznaniu się z materiałami proszę wykonać zadania z karty pracy: Budowa_i_funkcjonowanie_ukladu_hormonalnego_1.docx.. Budowa i rola układu wydalniczego Powtórzenie i utrwalenie wiadomości o układzie wydalniczym 21..

Temat: Budowa i rola układu nerwowego.

Działanie hormonów 23.. Nie zapomnij się przedstawić, miło będzie jeśli się przywitasz.. Wydzielanie soku żołądkowego pobudzane jest nerwowo przez gastrynę (hormon tkankowy).. Budowa neuronu.. Jeśli gruczoł w nieprawidłowy sposób wydziela hormony, powoduje to zaburzenie równowagi wewnętrznej organizmu, a utrzymujące się nieprawidłowości .Układ hormonalny, układ wewnątrzwydzielniczy, układ dokrewny, układ endokrynny - układ narządów występujący u zwierząt, składający się z gruczołów dokrewnych i wyspecjalizowanych komórek warunkujących wydzielanie hormonów.. "Budowa i funkcje układu hormonalnego" .. (przystosowanie, przeróbka) wyłącznie do własnego użytku dydaktycznego związanego z wykonywanym zawodem nauczyciela w danej placówce szkolnej i .test wyboru z układu hormonalnego Zawiera 10 pytań.. Zawiera 20 pytań.. Dzięki pobudzeniu nerwowemu z podwzgórza, wydzielana jest adrenalina z rdzenia nadnerczy.. Narysuj schemat ujemnego sprzężenia zwrotnego na przykładzie tyroksyny 4..

Budowa układu nerwowego człowieka.

Budowa i rola układu nerwowego str. 145 - 148.. Zawsze przeczytaj polecenia i zadania do wykonania.. TEST Ośrodkowy układ nerwowy STRESZCZENIE.. (0-1)Do gruczołów układu dokrewnego zaliczamy: a) grasica, wątroba, nadnercza, ślinianki b) trzustka, przysadka, gr.. Zmiany w funkcjonowaniu jajnika i błony śluzowej macicy podlegają hormonalnej regulacji i składają się na cykl miesiączkowy cykl miesiączkowy, zwany też menstruacyjnym.Powtarza się on średnio co 28 dni i składa z 3 faz.Budowa i funkcja układu hormonalnego.. Jeśli nadal masz wątpliwości pytaj jeśli czegoś nie wiesz.. Gdy regulacją należy objąć proces długotrwały, który może trwać nawet kilka lat (np. wzrost organizmu), bardziej aktywny jest układ hormonalny.Sprawdzian wiadomości z zakresu regulacji nerwowo- hormonalnej / poziom podstawowy/ Sprawdzian składa się z dwóch części: na pierwszą składają się zadania otwarte, druga cześć jest testem wielokrotnego wyboru polegającym na wskazaniu prawidłowej odpowiedzi.Zaburzenia układu hormonalnego Jeśli układ hormonalny źle funkcjonuje, to również funkcjonuje źle cały organizm.Zaburzenia pojawiające się w obrębie tego układu to niedoczynność lub nadczynność któregoś z gruczołów.. hormonalnego (za tydzień) 1.. (do końca!). Test Układ hormonalny, podrozdział podręcznika Puls Życia dla Klasa II.. Wytłumacz, dlaczego wspólną cechą wszystkich gruczołów należących do układu hormonalnego jest silne ukrwienie?. Wiedząc, że stres powoduje uwalnianie do krwi adrenaliny opisz, jakie są skutki długotrwałego stresu dla .Opisz budowę układu nerwowego człowieka.. 4.Pomoce naukowe - sprawdziany przygotowane w oparciu o książkę Puls Życia dla klas: 5, 6, 7, 8.. Podwzgórze wydzielające hormony pobudzające lub hamujące pracę przysadki mózgowej.W skrócie wszystko zebrane w prezentacji: Uklad_hormonalny.ppt.. Seria: Biologia na czasie ZR (szkoły .. 2013-02-27 15:19:12; jaka jest funkcja układu nerwowego?. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Korzystając z wykresu, podaj po jednym przykładzie reakcji organizmu człowieka na wymienione poniżej zmiany temperatury otoczenia i określ wpływ tej reakcji na utrzymanie względnie stałej temperatury ciała: 1. zmiana temperatury otoczenia z 20°C do 10°C.. (0-1)TEST Działanie układu hormonalnego STRESZCZENIE.. 2013-04-09 21:09:46; HIgiena i choroby układu nerwowego 2010-03-07 19:38:20; BIOLOGIA - pytania pomocnicze do sprawdzianu.. Jeśli coś jest niezrozumiałe, przeczytaj jeszcze raz.. Czas czytania: 13 minuty..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt